Adres : Basinsitesi Mahallesi 159 Sokak No:3/A Karabağlar/İzmir
TEL : 0232 245 50 15

GSM : 0542 477 06 25
E-POSTA :info@basinsitesietutmerkezi.com
Web Adresi : www. basinsitesietutmerkezi.com


HAKKIMIZDA

 
Eğitim felsefemiz, çocuklarımızın mutlak başarıyı elde etmesi adına birebir ilgi ortamı oluşturmaktır. Deneyimli öğretmen kadromuz ve rehberlik hizmetlerimizle çocuklarımızın eksik kaldığı noktaları saptamak ve onlara kaliteli eğitim sunmak adına öğrencilerimizin sınıf öğretmenleri ve velileri ile birebir iletişim kurduktan sonra kişiye özel eğitim programı oluşturulmaktadır.

Rehberlik hizmetimizin yaptığı karakter analizleri ve çoklu zeka kuramının sistematik bir şekilde uygulanması ile elde edilen sonuçlar deneyimli öğretmenlerimiz ile paylaşılır. Hangi çocuğa ne şekilde yaklaşacağını bilen uzman öğretmen kadromuz, çocuklarımızın ödev yapmalarında, eksik kaldıkları konulara yetişmelerinde ve genel başarıyı elde etmelerinde nasıl bir öğretim yolu seçeceğini belirlerler.

AMACIMIZ
Basın Sitesi Etüt Eğitim Merkezi, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın ders çalışma ve sosyalleşme sürecindeki gelişimleri için ihtiyaç duydukları ortam ve kadro alt yapısı ile öğretim desteğinin yanı sıra öğrencilerimizin tercih ettikleri aktivitelere de yönlendirmektedir.

Öğrencinin bilgi donanımındaki eksikliği, yeni konuları öğrenmede karşılaştığı başarısızlığın temel nedenidir. Ödevler bu eksikliği tamamlamada önemli bir işleve sahiptir.

Amacımız, öğrencimizin okul sonrasındaki zamanını en verimli şekilde kullanmasını sağlamak adına öncelikle akademik başarısını arttırmak için gerekli öğretim desteğini vermek, sonra da kendi tercihleri doğrultusunda sosyal, sanatsal ve sportif bir aktiviteye yönlendirmektir.

Bu düşünceyle Basın Sitesi Etüt Eğitim Merkezinde velinin ödevle ilgili kaygılarını en alt düzeye indirecek, eğlendirirken eğitecek bir çalışma programı uygulanmaktadır.

Tüm bu çalışmalar gerçekleşirken, öğrencilerimiz aşağıdaki hususlarda özellikle desteklenmektedir ;
Yeni arkadaşlıklar ve dostluklar kurmasını sağlamak
Belli ilkeler edinerek kendine güvenmek
Paylaşmak
Soru sorarak çözüm üretmeyi başarmak ve geliştirmek
Yaratıcılığı geliştirmek
Araştırma yapmak
Yarışmayı, sportmenliği ve centilmenliği öğrenmek
Çevre bilincini geliştirmek
Kendini özgürce ifade edebilmek
Etkin iletişim kurabilmek
 
 Karabağlar - Basın Sitesi Etüt Eğitim Merkezi